A Szchenyi utcn a csapadkcsatorna nyomvonalnak helyrelltsa – aszfaltozsa – trtnik. Az tszlests als aszfaltrtegnek beptst kveten a forgalom tterelse vrhat, majd a pratlan oldalon vznyelaknk ptse kezddik. Jelzlmpa- s hrkzlsi alptmnyek kivitelezse zajlik a pratlan oldaltl a flplyig, ezen kvl kzvilgtsi oszlopok alaptestjeinek ksztse s jrdapts trtnik.
A Szchenyi utca s az Arany Jnos utca kztti ptsi terleten csatornapts, csobogk ptse, a kzvilgtsi oszlopok alaptestjeinek kivitelezse, valamint elektromos kbelek fektetse, hrkzlsi alptmnyek ptse zajlik.
Az Arany Jnos utcn elektromos kbeleket teleptenek.
A Simonffy utca s a Szchenyi utca kztti ptsi terleten folytatdik a csapadkcsatorna s az ivvzvezetk ptse, a hrkzlsi kbelek elhelyezse, s kavicsgyazat kszl.
A Hatvan utcn az tszegly-pts s a jrdapts folytatdik az utca pros oldaln.
A Hatvan utca s a Bajcsy-Zsilinszky utca kztti ptsi terleten betonalap-pts zajlik, valamint gphzakna fdmnek zsaluzsa.
A Bajcsy-Zsilinszky utcnak a nyugati kiskrt s a Psti utca kztti szakaszt teljesen lezrjk, itt ttestbonts, aszfaltmars, szegly-, jrda-, talap-bonts, szeglypts kezddik. (Ezen kvl – ms beruhzs keretben – a Piac utcai torkolatban dszburkolat kialaktsa trtnik.)
A Bajcsy-Zsilinszky s a Simonffy utca kztti ptsi terleten hrkzlsi kbelek teleptse, kavicsgyazat ksztse, betonalap ksztse zajlik.
A Simonffy utcn a Bajcsy-Zsilinszky utca lezrsa miatt ktirny forgalmi rendet vezetnek be, gy a jrmforgalom fenntarthatsga rdekben itt kivitelezsi munkk nem lesznek.
A j nletrajz f clja az, hogy felkeltse a leend munkaad rdekldst. Ezrt felttlenl ki kell tnnie a tbbi kzl. Az nletrajz ugyanis az els jelzs a vllalat, vagy a tancsad cg fel, hogy a jelentkez rdekes s megismersre mlt szemlyisg.
Az nletrajzrs rejtelmei
A j nletrajz fo clja az, hogy felkeltse a leendo munkaad rdeklodst. Ezrt felttlenl ki kell tunnie a tbbi kzl. Az nletrajz ugyanis az elso jelzs a vllalat, vagy a tancsad cg fel, hogy a jelentkezo rdekes s megismersre mlt szemlyisg.
Tancsok az nletrajz megrshoz:
Az nletrajz legyen:
megszerkesztett, tlthat, jl olvashat
lnyegre tro, rvid (ne haladja meg az 1-2 oldal hosszsgot)
tnyeket tartalmaz, felsorols jellegu
hibtlan, pontos
gppel rott (nhny cg kzzel rott nletrajzot kr, ha ez a pozci kirsban gy szerepel, akkor ezt nem szabad figyelmen kvl hagynunk). Vlhetoen kzrsunkat grafolgus szakember fogja elemezni. Ebben az esetben kt dolgot tehetnk. Vagy valban kzzel rjuk az nletrajzot, s mellkelnk egy gppel rt pldnyt is, vagy az nletrajzot gppel rjuk, s mellkelnk egy kzzel rt ksrolevelet. A ksrolevl legyen kb. egy oldal terjedelmu.
Mit tartalmazzon az nletrajz?
Az nletrajz elso csoportjt alkot tmakr a szemlyes adatokat tartalmazza: a jelentkezo nevt, szletsi vt s helyt, lland (s ha van ideiglenes) lakcmt, sszes telefonszmt e-mail cmt, esetleg csaldi llapott.
A msodik csoportban a jelentkezo tanulmnyai, iskolai vgzettsgei szerepelnek, melyben fel lehet tntetni a specializcikat, a szakokat, a tanulmnyi versenyeken elrt eredmnyeket, a dikszervezetekben vgzett tevkenysget s a fontosabb tovbbkpzseket is. Az ltalnos iskolai tanulmnyokat szksgtelen az nletrajzba belerni. Ebben a csoportban rdemes feltntetni a klnbzo tanfolyamokon szerzett kpestseket is.
A harmadik terlet a szakmai tapasztalatokat tartalmazza. Itt a korbbi munkahelyeket kell felsorolni s megemlteni a betlttt pozcikat. Rviden clszeru felsorolni a pozcival kapcsolatos fontosabb feladatokat. Ha plyakezdo kszti az nletrajzot, akkor ebbe a csoportba a szakmai gyakorlatokat, az alkalmi munkkat, az iskolban vgzett hallgati tevkenysgeket lehet lerni.
A negyedik tmakr a nyelvismeretekrol tjkoztat. Sorolja fel melyik nyelvet milyen szinten hasznlja! Megadhatja a nyelvvizsgk idopontjt s szintjt amennyiben nyelvvizsgval rendelkezik (a vizsga szintje nem felttlenl fedi a tnyleges tudst).
A kvetkezo csoportban szerepelnek a szmtstechnikai ismeretek. Sorolja fel azokat a szoftvereket, amelyeket felhasznli szinten ismer, illetve amelyeken programozni tud.
Kln tntesse fel hogy jogostvnnyal rendelkezik-e? Clszeru a vezetoi engedly meglte esetn megadni azt is, hogy milyen kategrira vonatkozik, s megemltheti a jogostvny megszerzsnek idopontjt is.
A kvetkezo csoport az egyb kpessgekre, hobbira vonatkozik. Itt szerepelhetnek a jelentkezo szemlyes rdeklodsi terletei, hobbijai, munkaidon tli elfoglaltsgai. Ez bizonyos pozcikra trtn jelentkezseknl - pldul sales - elnyt jelenthet, mivel a plyz szles ltkrt mutatja. Ugyanakkor hangslyozzuk, hogy a tlzottan "muvszieskedo" stlustl tartzkodjunk.
A kategrik teht rviden: (fontos a sorrend)
Szemlyes adatok: nv, szletsi dtum, cm, telefonszm, e-mail cm, csaldi llapot
Tanulmnyok (vgzettsg): adja meg a legmagasabb iskolai vgzettsgt (a kezds s a (vrhat) befejezs dtumt), az iskola s a szak pontos nevt, tntesse fel a vgzettsget, ha az nem egyrtelmu
Tapasztalat/munkahelyek/szakmai gyakorlat: a munkahelyeket a jelenlegivel kezdve, idoben visszafel haladva kell felsorolni; ne felejtse el megadni a kezds s a befejezs dtumait (v, h); rja le a pozicikat s a feladatkrt
Specilis trningek, tudomnyos munkk. Tntesse fel a trning jellegt, dtumt valamint a trningen megszerzett kpestseket
Nyelvtuds: sorolja fel melyik nyelvet milyen szinten hasznlja, adja meg (ha van) a nyelvvizsgk idopontjt s szintjt (a vizsga szintje nem felttlenl fedi a tnyleges tudst)
Szmtgpes ismeretek: sorolja fel azokat a szoftvereket, amelyeket felhasznli szinten ismer, illetve amelyeken programozni tud
Jogostvny
Egyb: egyb kszsgek pl. gprstuds, hobbi
Az idrend szerepe
A szakmai tapasztalatainkra vonatkozlag ktfle sorrendet kvethetnk az nletrajz megrsnl. Az egyik lehetosg az idorendi, a msik a fordtott idorendi sorrend. Az idorendi, vagy kronolgiai felsorols a rgmlt esemnyeitol indul a jelen fel. A legrgebbi vgzettsggel, illetve tapasztalatokkal kezdodik s a legjabbakkal fejezodik be. A fordtott idorendi sorrend egyre npszerubb vlik. A jelentkezo legfrissebb tapasztalataival kezdodik a felsorols s a legrgebbi esemnyekkel zrdik. Napjainkban ez az elterjedtebb, ezrt olvasink szmra is ezt javasoljuk. Fontos, hogy brmelyik tpust vlasztjuk is, azt kvetkezetesen, mindvgig az elore elhatrozott idorendet figyelembe vve tegyk.
Fizets
Amennyiben a munkltat ezt kifejezetten nem kri, akkor a jelenlegi javadalmazsunkat, illetve fizetsi ignyeinket ne rjuk bele az nletrajzunkba.
Fnykp
Nhny orszgban az nletrajzhoz mellkelt fot szigoran ktelezo, mg ms terleteken ppen ellenkezoleg tilos a diszkrimincira okot ad kp elkldse. Magyarorszgon ltalban a legtbb jelentkezo mellkel fott. Vannak olyan vllalatok, amelyek llshirdetseikben kln felhvjk a figyelmet arra, hogy arckppel elltott jelentkezsket vrnak. A nem megfelelo felbontsban elksztett digitlis fotk fekete-fehr nyomtatatsban sokat ronthatnak a jelentkezo eslyein. A vizulis lmny szubjektv elotletek forrsa is lehet. A tl jl sikerlt fnykpek sem ajnlatosak. Csaldshoz vezet, ha a szemlyes tallkozs lmnye elmarad a vrttl.
A ksrolevl
Az nletrajz szerves kiegsztoje a ksrolevl, vagy ms nven motivcis levl.
Mi szerepeljen a ksrolevlben?
Ahhoz, hogy jl s clravezetoen megrjuk a ksrolevelet sok munkra s odafigyelsre van szksg. Olyan iratot kell elkszteni, ami huen bemutatja szemlyisgt s szakmai tapasztalatait. Nem ajnlott msok levelt lemsolni.
A levl legelejn felttlenl utaljunk a forrsra, amelybol a pozcirl rtesltnk. Ez lehet hirdets, ajnl szemlyre utals, szemlyes megbeszlsre hivatkozs.
Ez a rsz az elozetes tapasztalatok, ismeretek, gyakorlat sszefoglalst clozza. Fontos, hogy konzekvensen pljn fel, s tkrzze a plyz szemlyes fejlodstrtnett, amelynek a megplyzni kvnt pozci egy j, clszeru llomsa, s kvetkezik az elozo tapasztalataibl.
Ezutn kvetkezik maga a motivci: mirt is plyzunk az adott pozcira, mennyiben tartjuk alkalmasnak magunkat a pozci betltsre, s - nagyon fontos - mennyire szeretnnk ezt az llst elnyerni. rhatunk arrl is, hogy mi nyerte el tetszsnket az llskirsban.
A kvetkezo rsz szerepe a vgso megerosts: udvariasan, szernyen clzunk r, hogy szmtunk a megkeressre - mindez formailag szemlyes tallkoz krsknt legyen megfogalmazva.
Udvarias elkszns, alrs, s az elrhetosgek megadsa. (az alrssal kapcsolatban meg kell emltennk, hogy minden esetben kzzel rjuk al a ksrolevelet. Nhnyan az nletrajzot rjk al, ami teljesen felesleges, hiszen az nem levl. A ksrolevelet viszont illetlensg alrs nlkl elkldeni.)
Milyen legyen a ksrolevl formja?
gyeljen a pontos cmzsre
Nvre szl legyen lehetoleg
Legyen rvid, jl tagolt, formailag az nletrajzhoz igazod. (paprminosg, betutpus)
A ksrolevl legyen kiss szemlyesebb hangvtelu, kevsb tnyszeru. Ha gy kri a cg, akkor rhatja kzzel is, de mg kzzel rt vltozata se haladja meg az 1 oldalt.
Felttlenl rjuk al, mindenkppen eredeti, s nem fnymsolt alrssal
Legyen rajta az aktulis dtum
Az nletrajz mellkletei:
Vgzettsget, kpzettsget igazol dokumentumok
Referencia levl, referencik
A mellkelt dokumentumok mindig az eredetivel megegyezo msolatok legyenek. Eredeti dokumentumokat soha ne mellkeljnk. Amennyiben a munkaad szeretn ltni az okiratok eredetijt, azt a szemlyes tallkozs esetn megteheti. A referencia levelet a korbbi munkltatnk adhat, illetve krhetnk tolk.
Egy szabvnyos referencialevl a kvetkezoket szokta tartalmazni:
Az illeto neve s szemlyi adatai
Mikortl meddig dolgozott az adott munkltatnl
Mi volt a beosztsa (ha tbb volt, akkor felsorolva)
s egy rtkels arra vonatozan, hogy a felettes (ill. aki a levelet megrta) hogyan rtkelte az n teljestmnyt, munkjt
A referencia kt dolgot jelenthet. Ezeket az nletrajzban is megemlthetjk:
Olyan munkkat, amire bszke lehet (pl. egy bonyolult projekt leveznylse).
Olyan embereket, akik relis kpet tudnak nrol festeni. Clszeru nem bartot megjellni, hanem volt munkatrsakat, esetleg fonkt, tanrt, akivel jban vagyunk. Ha van ilyen, elore rdemes megbeszlni az illetovel, hogy feltntetheto-e az nletrajzon, mghozz telefonszmmal, beosztssal, cgnvvel egytt.
"A nk elleni erszak brmely olyan, a nket nemk miatt r erszakos tett, mely testi, szexulis vagy lelki srlst okoz vagy okozhat nknek, belertve az effajta tettekkel val fenyegetst, valamint a knyszertst s a szabadsgtl val nknyes megfosztst, trtnjen az a kzletben vagy a magnszfrban.
Belertend, de nem korltozand a testi, szexulis s lelki erszakra, melyet az ldozat a csaldon bell szenved el, ide rtve a bntalmazst, a lnygyermekkel val szexulis visszalst, [...] a hzassgon belli nemi erszakot [...]" Tovbb…
Hopp Juliska, hopp Mariska,
Sej gyere vlem egy pr tncba,
Sej gyere vlem egy pr tncba.
gy kell jrni, gy kell jrni,
Sri, Kati tudja, hogy kell jrni,
Sri, Kati tudja, hogy kell jrni.
Fogd a kontyot, hogy ne lgjon,
Sej, hogy a hajt ki ne hulljon,
Sej, hogy a hajt ki ne hulljon.
Papk, mamk, dvzlnk,
Szeret szvvel kszntnk.
Elmondjuk mi most nktek,
Mivel tltttk az vet.
Verset mondunk, nekelnk,
Ti meg tapsoljatok neknk!
Egyetek,vegyetek,
Hadd njn a begyetek!
Szervusz, szervusz nyuszi pajts,
n vagyok a rka.
Mit kszngetsz, hisz mi ketten sose voltunk jban!
h, pedig n gy szeretlek, mint medve a mzet,
Ha lehetne nyuszi pajts, rgtn megennlek.
Tudom, tudom, de gy hiszem, felkopik az llad,
Elszaladok, utol nem rsz, frgbb vagyok nlad.
Mese-mese mtka,
Csillagos madrka,
Ing-bing rzsa,
Te vagy a fogcska!
Glya viszi a fit,
Utolri az anyjt.
Gyere, Gyuri, a trdemre,
Lovagoljunk Debrecenbe,
Vesznk ottan vsrfit,
Szpen szl kis muzsikt.
Fecskt ltok,
Szeplt hnyok,
Selymet gombolytok.
Volt egyszer egy kemence,
Belebjt a kis Bence.
Kormos volt a kemence,
Fekete lett kis Bence.
Rnzett a mamja,
Nem ismert a fira.
Becsukta a kemenct,
Jl elverte kis Benct.
Htamon a zskom,
Zskomban a mkom,
Mkomban a rkom,
Kirgta a zskom,
Kiesett a rkom,
Kihullott a mkom.
Aki sznja krom,
Fogja meg a rkom,
Szedje fel a mkom!
Nemes Nagy gnes: Hny ujja van?
t ujja van a gesztenyefa-levlnek,
t ujja van, mint a gyerek keznek.
t ujja van, nem mind olyan,
a legtbbjnek ht ujja van.
t ujja, ht ujja,
hozz mg a htulja!
"Soha ne vitatkozz iditkkal! Lesllyedsz az szintjkre s legyznek a rutinjukkal."
/Woody Allen/
"Az a baj a vilggal, hogy a hlyk mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak ktelyekkel."
Bertrand Russel
"Ha anya vagy, sohasem maradsz igazn egyedl a gondolataidban. Egy anya mindig ktszer gondolkodik: egyszer nmagrt, msodszor a gyermekrt."
/Sophia Loren/
"Vajon volt-e dmnak kldke?"
/Jacques Dutronc/
"A vilgon a legtbb bajt a tlsgosan tevkeny emberek okozzk. Mennyivel boldogabbak lennnk, ha a politikusok s a tudsok egy kicsit lustbbak lennnek!"
/Evelyn Waugh
"Aki megl egy embert, az gyilkos.
Aki megl egymilli embert, az hdt.
Aki megl mindenkit, az isten."
Itt a megfzsos-influenzs idszak. Lpten-nyomon khg, tsszg emberekkel futunk ssze. Akaratukon kvl is megfertzhetnek minket. Mi a teend, ha a megfzs els jeleit szleljk magunkon? Ne ijedjnk meg! Tovbb >>
Fedezd fel az igazi forr csoki hangulatot! 2008.11.11. 18:05
Tudtad, hogy a forr csokoldt mr az aztkok is ismertk, s az istenek italnak neveztk? Ezt a finomsgot a Dr. Oetker Choco-Chocnak nevezte el, s praktikus kiszerelsben eljuttatja hozzd is, hogy legyen mivel felmelegteni bartaiddal a hideg htkznapokat. Tovbb >>