A Széchenyi utcán a csapadékcsatorna nyomvonalának helyreállítása – aszfaltozása – történik. Az útszélesítés alsó aszfaltrétegének beépítését követően a forgalom átterelése várható, majd a páratlan oldalon víznyelőaknák építése kezdődik. Jelzőlámpa- és hírközlési alépítmények kivitelezése zajlik a páratlan oldaltól a félpályáig, ezen kívül közvilágítási oszlopok alaptestjeinek készítése és járdaépítés történik.
A Széchenyi utca és az Arany János utca közötti építési területen csatornaépítés, csobogók építése, a közvilágítási oszlopok alaptestjeinek kivitelezése, valamint elektromos kábelek fektetése, hírközlési alépítmények építése zajlik.
Az Arany János utcán elektromos kábeleket telepítenek.
A Simonffy utca és a Széchenyi utca közötti építési területen folytatódik a csapadékcsatorna és az ivóvízvezeték építése, a hírközlési kábelek elhelyezése, s kavicságyazat készül.
A Hatvan utcán az útszegély-építés és a járdaépítés folytatódik az utca páros oldalán.
A Hatvan utca és a Bajcsy-Zsilinszky utca közötti építési területen betonalap-építés zajlik, valamint gépházakna födémének zsaluzása.
A Bajcsy-Zsilinszky utcának a nyugati kiskörút és a Pásti utca közötti szakaszát teljesen lezárják, itt úttestbontás, aszfaltmarás, szegély-, járda-, útalap-bontás, szegélyépítés kezdődik. (Ezen kívül – más beruházás keretében – a Piac utcai torkolatban díszburkolat kialakítása történik.)
A Bajcsy-Zsilinszky és a Simonffy utca közötti építési területen hírközlési kábelek telepítése, kavicságyazat készítése, betonalap készítése zajlik.
A Simonffy utcán a Bajcsy-Zsilinszky utca lezárása miatt kétirányú forgalmi rendet vezetnek be, így a járműforgalom fenntarthatósága érdekében itt kivitelezési munkák nem lesznek.
Egyre többen gondolkodnak el azon, vagy esetleg komolyan el is szánják magukat, hogy külföldön kezdenek új életet. A karma szempontjából veszélyes lépés lehet, ha szedjük a sátorfánkat, és kiköltözünk egy idegen országba.
Menni vagy maradni?
Nők Lapja Cafe
wt
2008. 11. 25.
Egyre többen gondolkodnak el azon, vagy esetleg komolyan el is szánják magukat, hogy külföldön kezdenek új életet. A karma szempontjából veszélyes lépés lehet, ha szedjük a sátorfánkat, és kiköltözünk egy idegen országba.
Miért születünk oda, ahova születünk?
Semmi sem véletlen. Minden összefügg mindennel. Hogy miért pont oda születtünk, miért pont ők lettek a szüleink, a testvéreink, a szomszédaink, az osztálytársaink. Mindebből tanulnunk kell, kellene. Azért kaptuk azt az anyát, hogy megtanuljunk tőle érzéseket, és azért pont az az ember az apánk, hogy lássuk, hogy lehet szeretni a nőt, akit anyánknak nevezünk. Boldogtalan szülőknek ritkán van vidám gyermekük, és felnőttkorára majd neki is szembe kell néznie ugyanazokkal a problémákkal, amelyeket az édesanyja is cipelt. Amíg nem tanultuk meg „életünk leckéjét”, addig ne is keressünk másik országban nyugalmat. Vagy már az első lépéseknél falakba fogunk ütközni, és nem sikerül letelepednünk, vagy odakint leszünk piszokul boldogtalanok.
Mi elől menekülünk?
Miért akarnak az emberek külföldön élni? Mert megromlott a kapcsolatuk a családjukkal, vagy itthon nem találnak jól jövedelmező állást, esetleg szökni akarnak egy valaha nagyon fontos ember elől, de annyira, hogy minimum egy óceán válassza el őket egymástól. Pont ez a három indok lesz az, amiért újra és újra visszakerülnek a hazájukba. Lehet hivatkozni a nehéz gazdasági helyzetre, de kint ugyanúgy lehetnek anyagi gondjai az embernek, mint itthon. Aki elég optimista, és bízik magában, az itt ugyanúgy találhat jól jövedelmező állást. Ha nem rendezi a sorait a családjával, az az érzés élete végéig kísérteni fogja, és egy szerelem elől sem lehet elszökni. Le kell zárni az elmúlt kapcsolatokat teljesen, és magunkban feltenni egy polcra. Meneküléssel csak újabb káoszba futunk. Külföldön ugyanúgy megkapjuk ezeket a problémákat, sőt egy számmal nagyobban, hogy hátha végre tanulunk belőlük.
Híd vagy ház?
Senkit sem akarok lebeszélni a külföldi munkáról, sőt! Sokat tanulhatunk az idegen kultúrában, embereket ismerhetünk meg, barátságokat köthetünk. Az azonban fontos, hogy ezeket a kitérőket mindig egy hídnak fogjuk fel, amely előrébb visz minket az utunkon. A hídra pedig nem szokás házat építeni! Sok friss diplomás akar azonnal a határon túl letelepedni, mert itthon kilátástalannak látja a jövőjét, de ez valahol butaság. Ha itthon nem nézünk szembe a problémákkal, és nem oldjuk meg őket, akkor kint halmozottan kapjuk majd meg. Kezdetben lehet rózsás az élet, de előbb-utóbb jön majd a feketeleves, és egyre kínzóbb lesz a honvágy, és hogy Karády Katalint idézzem: „Idegenben keserűbb a sírás.”
Miért vonzó egy-egy ország?
Elképzelhető, hogy megmagyarázhatatlan vonzalmat érzünk egy-egy ország, város vagy kultúra iránt. Ennek általában az előző életünkhöz van köze. Elképzelhető, hogy valaha ott éltünk, boldogok voltunk, és tudat alatt visszavágyunk oda. Egy nyaralás alkalmával érezhetjük úgy, mintha hazaértünk volna. Ismerősek az illatok, a színek, jobb a kedvünk. Nem elfelejtendő azonban, hogy az egy korábbi élet volt, és ma már szinte biztos, hogy nem ott van dolgunk. Egy dolog a nyaralás, és más a letelepedés. Ha egyszer valahol jó volt nekünk, nem jelenti azt, hogy ott most is boldogok leszünk majd.
Miért jön össze mégis sokaknak?
Mindannyiunk ismerősei között vannak olyanok, akik kimentek néhány hónapra, de ott rájuk kacsintott a szerencse, férjhez mentek, gazdag férjük van, és két-három gyermekük. Hogy lehet, hogy nekik összejött?
Két verzió is lehetséges. Lehet, hogy itthon ők megoldották a feladatukat, és szabad választásuk volt: mennek vagy maradnak. Ami azonban gyakoribb, hogy ők is boldogtalanok, csak már maguknak sem vallják be, a távoli ismerősöket pedig könnyű becsapni néhány mosolygós fotóval…
Honnan tudjuk, hogy mi a feladatunk?
Joggal vetődik fel a kérdés: mi a csuda az a karma, és honnan tudjuk, hogy mit kell itthon megtanulnunk? A válasz leegyszerűsítve: nézzünk végig az életünkön! Milyen problémák kísértek minket eddig? Nagy valószínűséggel mindegyiknek ugyanaz lesz az oka. A lecke nagyon sokféle lehet:
– Tanuljunk meg elfogadni valamit (önmagunkat, a nőiességünket, a külsőnket, a vágyainkat…).
– Tanuljunk meg elengedni valamit (a múltban szerzett fájdalmakat, csalódásokat, pofonokat, szerelmeket…).
– Nézzünk szembe valamivel (kishitűségünkkel, befolyásolhatóságunkkal, vagy éppen azzal, hogy mi nem a szüleink életét éljük).
Ha sikerül megoldanunk életünk leckéjét, és nem bukunk el, akkor lehet elgondolkodnunk azon, hogy kell-e nekünk egy másik országban élnünk. Az is igaz, hogy aki itthon megszerezte a lelki békéjét, az biztosan nem akar majd elmenni innen…
"A nők elleni erőszak bármely olyan, a nőket nemük miatt érő erőszakos tett, mely testi, szexuális vagy lelki sérülést okoz vagy okozhat nőknek, beleértve az effajta tettekkel való fenyegetést, valamint a kényszerítést és a szabadságtól való önkényes megfosztást, történjen az a közéletben vagy a magánszférában.
Beleértendő, de nem korlátozandó a testi, szexuális és lelki erőszakra, melyet az áldozat a családon belül szenved el, ide értve a bántalmazást, a lánygyermekkel való szexuális visszaélést, [...] a házasságon belüli nemi erőszakot [...]" Tovább…
(Deklaráció a Nők Elleni Erőszak Megszüntetéséről, 1993)
Hopp Juliska, hopp Mariska,
Sej gyere vélem egy pár táncba,
Sej gyere vélem egy pár táncba.
Így kell járni, úgy kell járni,
Sári, Kati tudja, hogy kell járni,
Sári, Kati tudja, hogy kell járni.
Fogd a kontyot, hogy ne lógjon,
Sej, hogy a hajtű ki ne hulljon,
Sej, hogy a hajtű ki ne hulljon.
Papák, mamák, üdvözlünk,
Szerető szívvel köszöntünk.
Elmondjuk mi most néktek,
Mivel töltöttük az évet.
Verset mondunk, énekelünk,
Ti meg tapsoljatok nekünk!
Egyetek,vegyetek,
Hadd nőjön a begyetek!
Szervusz, szervusz nyuszi pajtás,
én vagyok a róka.
Mit köszöngetsz, hisz mi ketten sose voltunk jóban!
Óh, pedig én úgy szeretlek, mint medve a mézet,
Ha lehetne nyuszi pajtás, rögtön megennélek.
Tudom, tudom, de úgy hiszem, felkopik az állad,
Elszaladok, utol nem érsz, fürgébb vagyok nálad.
Mese-mese mátka,
Csillagos madárka,
Ingó-bingó rózsa,
Te vagy a fogócska!
Gólya viszi a fiát,
Utoléri az anyját.
Gyere, Gyuri, a térdemre,
Lovagoljunk Debrecenbe,
Veszünk ottan vásárfiát,
Szépen szóló kis muzsikát.
Volt egyszer egy kemence,
Belebújt a kis Bence.
Kormos volt a kemence,
Fekete lett kis Bence.
Ránézett a mamája,
Nem ismert a fiára.
Becsukta a kemencét,
Jól elverte kis Bencét.
Hátamon a zsákom,
Zsákomban a mákom,
Mákomban a rákom,
Kirágta a zsákom,
Kiesett a rákom,
Kihullott a mákom.
Aki szánja károm,
Fogja meg a rákom,
Szedje fel a mákom!
Nemes Nagy Ágnes: Hány ujja van?
Öt ujja van a gesztenyefa-levélnek,
öt ujja van, mint a gyerek kezének.
öt ujja van, nem mind olyan,
a legtöbbjének hét ujja van.
Öt ujja, hét ujja,
hozzá még a hátulja!
"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
/Woody Allen/
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
Bertrand Russel
"Ha anya vagy, sohasem maradsz igazán egyedül a gondolataidban. Egy anya mindig kétszer gondolkodik: egyszer önmagáért, másodszor a gyermekéért."
/Sophia Loren/
"Vajon volt-e Ádámnak köldöke?"
/Jacques Dutronc/
"A világon a legtöbb bajt a túlságosan tevékeny emberek okozzák. Mennyivel boldogabbak lennénk, ha a politikusok és a tudósok egy kicsit lustábbak lennének!"
/Evelyn Waugh
"Aki megöl egy embert, az gyilkos.
Aki megöl egymillió embert, az hódító.
Aki megöl mindenkit, az isten."
Mielőtt még orvoshoz rohangálnál... 2008.11.11. 16:59
Itt a megfázásos-influenzás időszak. Lépten-nyomon köhögő, tüsszögő emberekkel futunk össze. Akaratukon kívül is megfertőzhetnek minket. Mi a teendő, ha a megfázás első jeleit észleljük magunkon? Ne ijedjünk meg! Tovább >>
Fedezd fel az igazi forró csoki hangulatot! 2008.11.11. 18:05
Tudtad, hogy a forró csokoládét már az aztékok is ismerték, és az istenek italának nevezték? Ezt a finomságot a Dr. Oetker Choco-Chocónak nevezte el, és praktikus kiszerelésben eljuttatja hozzád is, hogy legyen mivel felmelegíteni barátaiddal a hideg hétköznapokat. Tovább >>