A Széchenyi utcán a csapadékcsatorna nyomvonalának helyreállítása – aszfaltozása – történik. Az útszélesítés alsó aszfaltrétegének beépítését követően a forgalom átterelése várható, majd a páratlan oldalon víznyelőaknák építése kezdődik. Jelzőlámpa- és hírközlési alépítmények kivitelezése zajlik a páratlan oldaltól a félpályáig, ezen kívül közvilágítási oszlopok alaptestjeinek készítése és járdaépítés történik.
A Széchenyi utca és az Arany János utca közötti építési területen csatornaépítés, csobogók építése, a közvilágítási oszlopok alaptestjeinek kivitelezése, valamint elektromos kábelek fektetése, hírközlési alépítmények építése zajlik.
Az Arany János utcán elektromos kábeleket telepítenek.
A Simonffy utca és a Széchenyi utca közötti építési területen folytatódik a csapadékcsatorna és az ivóvízvezeték építése, a hírközlési kábelek elhelyezése, s kavicságyazat készül.
A Hatvan utcán az útszegély-építés és a járdaépítés folytatódik az utca páros oldalán.
A Hatvan utca és a Bajcsy-Zsilinszky utca közötti építési területen betonalap-építés zajlik, valamint gépházakna födémének zsaluzása.
A Bajcsy-Zsilinszky utcának a nyugati kiskörút és a Pásti utca közötti szakaszát teljesen lezárják, itt úttestbontás, aszfaltmarás, szegély-, járda-, útalap-bontás, szegélyépítés kezdődik. (Ezen kívül – más beruházás keretében – a Piac utcai torkolatban díszburkolat kialakítása történik.)
A Bajcsy-Zsilinszky és a Simonffy utca közötti építési területen hírközlési kábelek telepítése, kavicságyazat készítése, betonalap készítése zajlik.
A Simonffy utcán a Bajcsy-Zsilinszky utca lezárása miatt kétirányú forgalmi rendet vezetnek be, így a járműforgalom fenntarthatósága érdekében itt kivitelezési munkák nem lesznek.
Hasznosságok : „Véget kell vetni a bankok kizsákmányolásának”
„Véget kell vetni a bankok kizsákmányolásának”
2011.07.28. 23:09
Sorra halljuk a kilakoltatásokkal kapcsolatos emberi tragédiákat; tartozásaik miatt családok, idős emberek kerülhetnek az utcára. A Magyar Szociális Fórum elnöke, Simó Endre szerint bárki bármikor ilyen csapdahelyzetbe juthat, ezért szembe kell szállni a pénzintézetek kizsákmányoló eljárásával.
„Véget kell vetni a bankok kizsákmányolásának”
Nők Lapja Cafe
Kun J. Viktória
2011. 07. 28.
Sorra halljuk a kilakoltatásokkal kapcsolatos emberi tragédiákat; tartozásaik miatt családok, idős emberek kerülhetnek az utcára. A Magyar Szociális Fórum elnöke, Simó Endre szerint bárki bármikor ilyen csapdahelyzetbe juthat, ezért szembe kell szállni a pénzintézetek kizsákmányoló eljárásával.
Simó Endre
Magyar Szociális Fórum elnöke
Csaknem két hétig folytatott ülősztrájkot a marcali OTP előtt egy férfi, hogy ott szóba álljanak vele, s maga keressen kiutat, megvédje otthonát. Sikerült neki. Ez az egyetlen útja az egyezkedésnek?
– Petres Attila ügye arra bátoríthat, hogy az emberek elhiggyék, nem kell beletörődni a helyzetükbe. A kilakoltatás előtt álló férfi kellemetlen perceket okozott a pénzintézetnek; a bank elállt kilakoltatási szándékától, a lakás értékesítésével megbízott cég pedig a tüntetés helyszínén kereste fel a tiltakozót egy számára előnyös tárgyalási ajánlattal. Ő azért tüntetett egyedül, mert mások még mindig nem hiszik el, hogy nincs lehetőségük ellenállni. Igenis az embereknek kezükbe kell venni ügyeik képviseletét azokkal a pénzügyi szolgáltatókkal szemben, akik napról napra emberek életét lehetetlenítik el és megfosztják őket jogosan megszerzett otthonuktól. A tönkretett és kifosztott embereknek már nincs mit veszteniük.
Mit tehetnek, vonuljanak a bankok elé?
– Nem kell beletörődni abba, hogy valakit „a vágóhídra vigyenek”, nem kell tűrni, hanem ki kell állni egymásért és persze saját magunkért, véget kell vetni a féktelen kizsákmányolásnak. Mintegy másfél millió munkahely hiányzik, évtizedek óta fennálló rendszerbeli gondok teszik egyre lehetetlenebbé a helyzetet, aminek orvoslásához hosszú időre lenne szükség.
Most konkrét baj van: emberek élnek teljes létbizonytalanságban. Nekik mit lehet tanácsolni, meddig várjanak, esetleg maguk adják el a lakásukat?
– A hitel most a legakutabb probléma, az emberek érzékenységét különösen érinti, miután a kialakult helyzet egyszerre igazságtalan, törvénytelen és gonosz, az embereket felzaklatja és a kétségbeesésbe kergeti. A bankok csőbe húztak sokakat. Meg kell érteni, hogy ez közös ügy, bárki bármikor ilyen helyzetbe kerülhet. Ott tartunk, hogy emberek dobják el maguktól az életet, mert nemcsak vagyonukból forgatják ki őket a hitelezők, hanem egyetlen otthonukat is elveszik tőlük. Azért tartunk itt, mert a kormány eltűri a banki önkényt és törvénytelenségeket ahelyett, hogy a társadalmi érdeket részesítené előnyben a nagy pénzügyi csoportok profitszempontjaival szemben. A kormány alkotmánysértő magatartást tanúsít.
Ha valaki ott áll, hogy már a végrehajtók kopogtatnak az ajtaján, neki ez már nemigen segít. Miként lehet megelőzni, hogy adósok ide jussanak?
– Ami az egyes eseteket illeti, nem lehet minden ügyet egy kalap alá venni, de azért látni kell a közös problémát: azt, hogy az emberek tömegesen válnak fizetésképtelenné és kényszerülnek arról dönteni, hogy a számlát fizetik-e, vagy a gyereküknek adnak enni. A bank senkire sincs tekintettel. Azzal, hogy a kormány megengedi ezt, tetézi a társadalmi problémát ahelyett, hogy megoldaná. A Nemzeti Eszközkezelési Alap – ami mellesleg még mindig csak papíron létezik – minimális anyagi lehetőségekkel rendelkezik, a gond messze nagyobb annál, mint amit ezzel kezelni lehetne, a megélhetési gondok pedig egyre csak nőnek.
Hogyan lehet úgy fellépni, hogy annak ne legyen rossz üzenete, hogy ne érezzék rosszul magukat azok, akik történetesen fizetni tudják a részleteket?
– Ha valami törvénytelen, az ellen lehet és kell is tenni. Az állam hozott már olyan döntést, amikor visszamenőleg bontott föl törvénytelennek bizonyult szerződéseket; hát most is ilyen helyzet állt elő. Magyarországon már születtek fontos ítéletek az ügyben, például a Fővárosi Bíróság elmarasztaló ítélete négy hitelintézettel szemben a tisztességtelen szerződési feltételek miatt. Az elsőfokú ítélet akkor semmissé nyilvánította a hitelszerződést.
Vagyis most is perre mennek? Milyen jogcímen és mit remélnek?
– Jogászok és közgazdászok dolgoznak a megfelelő jogi konstrukción. Az tény: a bankok egy hibás terméket adtak el, tudatosan megtévesztették a hitelfelvevőket a devizaalapú hitelezéssel. Ez a szituáció a pénzügyi világban „carry trade” néven ismert, amelynek lényege, hogy egy alacsony kamatú devizában felvett hitelt magas kamatú országba helyeznek ki. Alkalmazásának feltétele, hogy ha az árfolyam csökkenni kezd, a hitelt azonnal vissza kell fizetni, nehogy elvigye a kamatnyereséget. Emiatt alapszabály, hogy a felvett kölcsönt nem szabad ingatlanba és tartós fogyasztási cikkbe fektetni, mert a részletben való törlesztés garantáltan veszteséget okoz a hitelfelvevőnek. Tekintettel arra, hogy a folyamat megértése egyetemi ismereteket feltételez, az átlagos hitelfelvevő nem lehetett tisztában vele, a bankok pedig elmulasztották tájékoztatni róla szerződő feleiket. A bankok tudták, hogy a svájci frank erősödni fog a dollárhoz képest, emiatt pedig a forint árfolyama lényegesen felszökken a svájci frankéhoz képest, a bankok itt is tudatosan megtévesztették a hitelfelvevőket, hiszen irreális, százszoros kamatszintet alkalmaznak. Ez megfelelő alap lehet egy perkeresethez.
Közben felszólítást kapott a kormány is?
– Bizony, hiszen a kormány felelősséggel tartozik a társadalomnak! Ezt a felelősségét azzal kell bizonyítania, hogy azonnal helyreállítja a kilakoltatási és árverezési tilalmat. Fel kell mondani a bankszövetséggel kötött megállapodást a devizahitelekről, és fel kell vetni a hitelezők jogi felelősségének kérdését a kialakult társadalmi válságért.
De hát készült a devizahiteleseket segítő kormánycsomag.
– Igen-igen, de látjuk, mit ér! Semmire sem megy vele az, akinek nincs pénze, elhúzódó szenvedést jelent annak, akinek van valamije, és megoldást hoz annak, akinek nincs anyagi gondja. A svájci frank árfolyamának befagyasztása 180 forinton két évre nem jelenti, hogy utána ne kellene kifizetni a növekvő árfolyam miatt keletkező halmozódó tartozást. Az a gond, hogy egyre kevesebben tudnak fizetni, mert nincs miből, ugyanakkor a törlesztőrészletek megállás nélkül emelkednek. Tehát semmi hathatós intézkedés nem történt. Pedig tanácsos volna elejét venni annak, hogy szélsőséges politikai erők meglovagolhassák a társadalmi elégedetlenséget. A szociális kerekasztal a megoldásban érdekelt, nem pedig az állapotok elmérgesítésében. A kormány legnagyobb felelőssége abban áll, hogy a folyamatok demokratikus mederben maradjanak. Mi ebben partnerek vagyunk, de a jelek szerint nem tartanak igényt a társadalom véleményére, hanem kitartanak a bankokkal kötött kiegyezés mellett.
Itt vagyunk!
"A nők elleni erőszak bármely olyan, a nőket nemük miatt érő erőszakos tett, mely testi, szexuális vagy lelki sérülést okoz vagy okozhat nőknek, beleértve az effajta tettekkel való fenyegetést, valamint a kényszerítést és a szabadságtól való önkényes megfosztást, történjen az a közéletben vagy a magánszférában.
Beleértendő, de nem korlátozandó a testi, szexuális és lelki erőszakra, melyet az áldozat a családon belül szenved el, ide értve a bántalmazást, a lánygyermekkel való szexuális visszaélést, [...] a házasságon belüli nemi erőszakot [...]" Tovább…
(Deklaráció a Nők Elleni Erőszak Megszüntetéséről, 1993)
Hopp Juliska, hopp Mariska,
Sej gyere vélem egy pár táncba,
Sej gyere vélem egy pár táncba.
Így kell járni, úgy kell járni,
Sári, Kati tudja, hogy kell járni,
Sári, Kati tudja, hogy kell járni.
Fogd a kontyot, hogy ne lógjon,
Sej, hogy a hajtű ki ne hulljon,
Sej, hogy a hajtű ki ne hulljon.
Papák, mamák, üdvözlünk,
Szerető szívvel köszöntünk.
Elmondjuk mi most néktek,
Mivel töltöttük az évet.
Verset mondunk, énekelünk,
Ti meg tapsoljatok nekünk!
Egyetek,vegyetek,
Hadd nőjön a begyetek!
Szervusz, szervusz nyuszi pajtás,
én vagyok a róka.
Mit köszöngetsz, hisz mi ketten sose voltunk jóban!
Óh, pedig én úgy szeretlek, mint medve a mézet,
Ha lehetne nyuszi pajtás, rögtön megennélek.
Tudom, tudom, de úgy hiszem, felkopik az állad,
Elszaladok, utol nem érsz, fürgébb vagyok nálad.
Mese-mese mátka,
Csillagos madárka,
Ingó-bingó rózsa,
Te vagy a fogócska!
Gólya viszi a fiát,
Utoléri az anyját.
Gyere, Gyuri, a térdemre,
Lovagoljunk Debrecenbe,
Veszünk ottan vásárfiát,
Szépen szóló kis muzsikát.
Volt egyszer egy kemence,
Belebújt a kis Bence.
Kormos volt a kemence,
Fekete lett kis Bence.
Ránézett a mamája,
Nem ismert a fiára.
Becsukta a kemencét,
Jól elverte kis Bencét.
Hátamon a zsákom,
Zsákomban a mákom,
Mákomban a rákom,
Kirágta a zsákom,
Kiesett a rákom,
Kihullott a mákom.
Aki szánja károm,
Fogja meg a rákom,
Szedje fel a mákom!
Nemes Nagy Ágnes: Hány ujja van?
Öt ujja van a gesztenyefa-levélnek,
öt ujja van, mint a gyerek kezének.
öt ujja van, nem mind olyan,
a legtöbbjének hét ujja van.
Öt ujja, hét ujja,
hozzá még a hátulja!
"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
/Woody Allen/
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
Bertrand Russel
"Ha anya vagy, sohasem maradsz igazán egyedül a gondolataidban. Egy anya mindig kétszer gondolkodik: egyszer önmagáért, másodszor a gyermekéért."
/Sophia Loren/
"Vajon volt-e Ádámnak köldöke?"
/Jacques Dutronc/
"A világon a legtöbb bajt a túlságosan tevékeny emberek okozzák. Mennyivel boldogabbak lennénk, ha a politikusok és a tudósok egy kicsit lustábbak lennének!"
/Evelyn Waugh
"Aki megöl egy embert, az gyilkos.
Aki megöl egymillió embert, az hódító.
Aki megöl mindenkit, az isten."
Mielőtt még orvoshoz rohangálnál... 2008.11.11. 16:59
Itt a megfázásos-influenzás időszak. Lépten-nyomon köhögő, tüsszögő emberekkel futunk össze. Akaratukon kívül is megfertőzhetnek minket. Mi a teendő, ha a megfázás első jeleit észleljük magunkon? Ne ijedjünk meg! Tovább >>
Fedezd fel az igazi forró csoki hangulatot! 2008.11.11. 18:05
Tudtad, hogy a forró csokoládét már az aztékok is ismerték, és az istenek italának nevezték? Ezt a finomságot a Dr. Oetker Choco-Chocónak nevezte el, és praktikus kiszerelésben eljuttatja hozzád is, hogy legyen mivel felmelegíteni barátaiddal a hideg hétköznapokat. Tovább >>